Skriešana no rīta

Skriešana ir tāds sporta veids, kurš ir pieejams gandrīz visiem, uz zemeslodes dzīvojošiem cilvēkiem. Bet, lai to darītu pareizi, izlasiet šo rakstu.

Rīta skriešana dos jums spēku visai dienai онлайн займ, jūs atbrīvosieties no liekā svara, samazināsiet stresa līmeni un sakārtosiet attiecības ar savām locītavām. Bet, pirms šņorējat savas krosenes un dodaties uz tuvāko parku – izlasiet, kā vajag pareizi skriet. Pareiza skriešana ir nepieciešama lai samazinātu traumas un padarītu skriešanu par patīkamu nodarbi.

Renāts Šagabutdinovs jau sen nodarbojas ar skriešanu. Nesen viņš noskrēja distanci Comrades, kuras garums ir 87,7 kilometri. Iespaidīgi vai ne? Viņš stāsta, ka viņam to izdarīt palīdzēja grāmatas.

“Manā dzīvē bija vairākas grāmatas, kuras nopietni iespaidoja manu dzīvi. Es izturējos pret skriešanu ļoti vienkārši un taisni, bet grāmata man kļuva par zibens spērienu no gaišām debesīm. Mani rezultāti sāka strauji uzlaboties, bet, vispirms es vairākas nedēļas trenējos, lai apgūtu jauno tehniku”, – stāsta sportists. “Grāmatas es izvēlējos pats, tās man palīdzēja apgūt skriešanas tehniku un izvairīties no traumām.”

Izvēlēties piemērotu skriešanas veidu
Eksistē vairāki skriešanas veidi. Neatkarīgi no tā, kāda ir jūsu fiziskā sagatavotība, jūs varat izvēlēties vienu no tiem:
Skriešana parkā. Tas ir parasts skriešanas veids, kuru jūs jau noteikti zināt kopš bērnības. Vajag tikai mazliet piestrādāt pie tehnikas.

 • Skriešana nelīdzenā apvidū. Nelīdzens reljefs un pagriezieni veicina vienmērīgu muskuļu, locītavu, saišu un cīpslu attīstīšanos. Jūsu uzmanība sāks attīstīties un jūs varēsiet labāk noskaņoties uz procesu. Šo skriešanas veidu mīl ekstrēmisti.
 • Skriešana pa smiltīm. Tā ir skriešana pa mīkstu un smilšainu pludmali. Izrādās, ka tāda skriešana var kļūt par vienu no lielākajiem pārbaudījumiem jūsu dzīvē. Tā ideāli derēs, lai padarītu jūsu ikdienas treniņus interesantākus un smagākus.

Neskrieniet pakaļ attālumam, tas pats atnāks pie jums
Atstājiet savu telefonu mājās. Daudzi cilvēki, skriešanu izmanto kā iespēju aizbēgt no ikdienas беззалоговый кредит, apdomāt radušās problēmas un par visu aizmirst. Citiem vārdiem sakot, skriešanas laikā mēs izmantojam savu psihisko enerģiju, lai risinātu problēmas, kuras neattiecas uz skriešanu. Nav izslēgts, ka tajā ir kaut kāds terapeitiskais efekts, bet, labāk, no tā skriet, jūs nesāksiet.
Ja jūs patiešām gribat iemācīties labāk skriet, tad jums vajadzēs izvēlēties citu laiku lai padomātu par dzīvi, bet uz treniņu vajadzēs doties savāktam un ar “tīru galvu”, tātad, bez elektroniskām ierīcēm, kuras novērš jūsu uzmanību no skriešanas.

Piezemējieties uz pēdas priekšdaļas
Kad jūs pa smiltīm skrienat basām kājām, tad piezemējaties uz pēdas priekšdaļas. Šo pieredzi vajag izmantot arī rīta skrējienā. Ja jūs piezemēsieties uz papēža, jūs iedzīvosieties daudzās, nepatīkamās traumās.
Jūs iztērēsiet daudz mazāk spēka un sāksiet skriet daudz labāk, kad pārstāsiet izmantot savus muskuļus un piezemēties uz papēža.

Priecājieties par panākumiem
Sports māca jums izmantot savu ķermeni citādāk nekā līdz šim. Progress ir atkarīgs no tā, cik labi jums ir attīstīta spēja atšķirt vienu kustību no otras.
Pat nenozīmīga rīta skriešana, pieprasa uzmanību gan no jūsu saprāta, gan no jūsu ķermeņa. Tomēr rezultāti – stipra veselība un lielisks garastāvoklis, ir tā vērti! Priecājaties par vismazākajiem rezultātiem un neapstājieties pie sasniegtā!

Sporta loma sieviešu dzīvē

Lai sporta nodarbības sagādātu tikai prieku, vajag ņemt vērā, organisma fizioloģiskās atšķirības un vecuma īpatnības.

Veselīgs dzīves veids ir lieliska ideja, neatkarīgi no tā, cik jums ir gadu. Bet, ar laiku, jebkurā organismā notiek izmaiņas, kuras ietekmē mūsu spēju nodarboties ar sportu. Šis izmaiņas, vajag obligāti ņemt vērā, brīdī, kad jūs izvēlaties sev piemērotāko sporta veidu.

Es jums izstāstīšu, kas ir jādara, lai fiziskā slodze sagādātu jums tikai pozitīvas emocijas un manāmus rezultātus.
Kas notiek ar organismu pēc 35 gadiem?

Atkarībā no sievietes vecuma, procesi organismā noris ar atšķirīgu ātrumu un intensitāti. Savus uzplaukuma gadus, sievietes organisms, sasniedz, aptuveni, 30 gados, pēc kura, daudzu galveno sistēmu darbība sāk palikt lēnāka un mazāk intensīva.

Tāpēc, 40 gados, sievietes sagaida, lūk tādas organisma izmaiņas:

 • Muskuļu masa samazinās par 30%, nervu impulsu pārraidīšanas ātrums samazinās par 15%, tas nozīmē, ka visas kustības, kuras mēs izpildām, sāk aizņemt vairāk laika un prasa lielāku piepūli.
 • Lokanība samazinās par 20%, tāpēc bieži vien parādās sāpes locītavās.
 • Kauli paliek trausli, to masa samazinās, rezultātā biežāk rodas kaulu lūzumi.
 • Vieni muskuļi paliek nespēcīgāki nekā citi, sāk ciest sīkā motorika.
 • Nieru funkcijas samazinās par 20%, tāpēc kaitīgās vielas no organisma tiek izvadītas daudz lēnāk.
 • Visos šos aspektus vajag ņemt vērā, ja jūs vēlaties, lai treniņi sniedz jums maksimālu labumu.

Tāpēc, pat ja jūs dzīvojat aktīvi dzīves veidu, lai sasniegtu labus rezultātus ir nepieciešams veikt atbilstošus soļus. Pats galvenais – sastādīt treniņu programmu, kura der tieši jums. lai to varētu izdarīt, jums ir nepieciešams apmeklēt savu ģimenes ārstu un uzzināt, kādi sporta veidi jums ir vispiemērotākie un ar kuriem labāk nodarboties nevajadzētu. Pēc konsultācijas pie ārsta, dodieties pie profesionāla trenera, kurš sastādīs jums individuālo nodarbību programmu un ņems vērā visas jūsu organisma īpatnības.

Atcerieties, ka uzsākt nodarbības vajag pakāpeniski – no mazākas slodzes pakāpeniski pāriet pie lielākas.

Aerobie treniņi. Tie ir vidējas intensitātes treniņi, kuri palīdzēs saglabāt veselu sirdi. Tādi treniņi paaugstinās jūsu izturību un palīdzēs samazināt svaru. Tāpēc, obligāti pavadiet 30 min uz skrejceliņa vai velo trenažiera, 2 – 3 reizes nedēļā.

Vingrinājumus, kuri ir paredzēti lokanībai un līdzsvaram, jāizpilda katru dienu, ja jūs vecumdienās, gribat pats, patstāvīgi aizšņorēt kurpēm šņores.

Programmā, obligāti ir jāiekļauj arī spēka vingrinājumi, jo tie palīdz palielināt muskuļu masu un piešķirt augumam slaidas līnijas.

Atcerieties! Ja kaut kādu iemeslu dēļ jūs nevarat regulāri apmeklēt sporta zāli, tad pieradiniet sevi daudz staigāt. Dienā vajag noiet vismaz 10 000 soļu.

Pat, ja jūs sekosiet visiem augstāk minētajiem noteikumiem, nav izslēgts, ka pieļausiet kļūdas, kuras var iznīcināt visus jūsu centienus. Svarīgi ir tās atcerēties un nepieļaut.

Daudzas sievietes, bieži vien izvēlās jogu vai pilates. Tie ir ļoti noderīgi veselības uzlabošanas veidi, bet nesniedz nepieciešamo slodzi sirdij un muskuļiem. Problēmu var atrisināt apvienojot pilates un jogu ar kardio treniņiem un spēka vingrinājumiem.

Priekšā jūs gaida garš ceļš, jo sasniegt rezultātus, vienā mirklī nav iespējams. Lieliska veselība un slaida figūra, neatkarīgi no vecuma – lūk, ko nozīmē sports sievietes dzīvē.

Kāpēc vajag nodarboties ar sportu

Cilvēka ķermenis ir radīts kustība. Paskatieties uz sevi spogulī – kājas ir ideāli piemērotas skriešanai un staigāšanai, rokas – mešanai, smagumu turēšanai un peldēšanai. Kustībā cilvēks izskatās un jūtas lieliski!

Mazkustīgs dzīves veids, bieži vien kļūst par iemeslu liekajam svaram, arteriālajam asinsspiedienam. Ja jūs nekustaties, jūsu kauli kļūst trausli, muskuļi – sāpīgi, jūs ātri nogurstat, garastāvoklis jums vienmēr ir slikts, bieži vien iestājas depresija. Visvienkāršākā medicīniskā norma dienā ir 15000 (10 km) dienā.

Ja jūs būtu dzīvojis, daudzus gadsimtus atpakaļ, tad jums būtu bijis jākustas, lai dabūtu barību, uzbūvētu māju, izgatavotu audumu. Turklāt jūs piedalītos sacensībās, dejo tautas dejas, sacenstos šķēpa mešanā, brauktu no kalniem, spēlētu visdažādākās spēles, kuras pieprasītu no jums lielisku fizisko sagatavotību.

Mūsdienās, lai iegādātos pārtiku un apģērbu, fiziskā sagatavotība nav vajadzīga, tad priekš kam vispār ir vajadzīgs sports un priekš kam ir jāpilda dažādie fiziskie vingrojumi.

Viens, no vissvarīgākajiem iemesliem – jums ar sportu jānodarbojas tāpēc, ka vajag nostiprināt savu veselību, uzlabot sirds darbību, kontrolēt paaugstināto asinsspiedienu. Ja jūs vingrinājumus izpildāt regulāri, tie palīdz uzsūkties trombiem, palēnina organisma novecošanos.

Ja jūs nodarbojaties ar aktīvu sporta veidu, tad jebkura jūsu ķermeņa šūna piepildās ar skābekli, ādas stāvoklis uzlabojas, pazūd iekaisumi, aktivizējas asinsrite, uzlabojas refleksi. Regulāri trenējoties uzlabojas kapilāru darbība.
Nodarbošanās ar sportu palīdz uzturēt muskuļus tonusā, padara tos stiprus un izturīgus. Tie kļūst elastīgāki, bet jūs – izskatīgāki un lokanāki. Jūsu locītavas kļūs kustīgākas un nesāpīgākas. Vingrinājumi palīdzēs sasniegt ideālo svaru un to saglabāt.

Fiziskās aktivitātes var palīdzēt jums kontrolēt apetīti, tāpēc, ka palielinās izstrādāto endorfīnu skaits, kurus izstrādā smadzenes. Endorfīni pasargā organismu no bada sajūtas līdz tam brīdim, kamēr jūsu organismam patiešām būs nepieciešama kārtējā pārtikas deva.

Nodarbošanās ar sportu palīdz atbrīvoties no hroniskas noguruma sajūtas, palielina dzīves spēku un enerģijas daudzumu organismā, sniedz papildus skābekļa devu smadzenēm un padara jūs enerģiskākus visas dienas garumā.

Regulāras fiziskas aktivitātes palīdz atbrīvoties no miega traucējumiem, stimulē endorfīnu ražošanu, palīdz atbrīvoties no nervu spriedzes. Fiziskie vingrinājumi palīdz novērst depresiju, bezmiegu ne tikai tāpēc, ka palīdz atbrīvoties no slodzes, bet arī tāpēc, ka samazina organismā adrenalīna un hormonu devu, kuri atbild par stresa rašanos.

Fiziskās aktivitātes vairo ticību sev un saviem spēkiem, paaugstina pašvērtējumu. Ja jūs nodarbojaties ar sportu, tad jums būs vieglāk atmest smēķēšanu. Ir zināms, ka tie sportisti, kuri ir atmetuši smēķēšanu daudz vieglāk tiek galā ar lielām slodzēm.

Laba fiziskā sagatavotība palīdz cilvēkam ātrāk atjaunoties pēc pārciestajām slimībām, ķirurģiskajām operācijām, traumām, dzemdībām. Stipriem, trenētiem muskuļiem ir tieksme atjaunoties daudz ātrāk, nekā vājiem netrenētiem muskuļiem.

Nav izslēgtas, ka kāds no jums nodarbojas ar sportu priekš tam, lai atpūstos un uzlabotu garastāvokli. Veiktie testi apliecina, ka cilvēki, kuri nodarbojas ar skriešanu šo iemeslu dēļ, saņem daudz lielāku pozitīvo emociju lādiņu, nekā pārējie treniņa dalībnieki.

Katrs cilvēks var atrast savus personīgos iemeslus, kuri mudinās viņu sākt nodarboties ar sportu un fiziskajām aktivitātēm.

Sporta loma vīriešu dzīvē

Sāksim ar pašu galveno, sports vīriešu dzīvē, ir tikpat neatņēma sastāvdaļa, kā piemēram, gaiss. Nav svarīgi kur jūs strādājat, kāds ir jūsu hobijs, diez vai jūs būs spējīgs atstāt vienaldzīgu, aurojošs pūlis sporta arēnā, ar acis žilbinošām gaismām apspīdētais rings un stāvā nogāze, pa kuru traucas slēpotājs. To visu redzot, elpa aizraujas, gribas mesties laukuma vidū un palīdzēt savai mīļākajai komandai iegūt, tik ļoti nepieciešamo, uzvaru. Šīs, visu pārņemošās sajūtas – kārtējā adrenalīna deva organismam, kuru tik ļoti mīl sajust un izbaudīt vīrieši, lūk, tāpēc arī viņus tik ļoti aizrauj sports! Vīrieši dodas gan uz trenažieru zāli, gan uz futbola laukumiem, gan uz basketbola laukumiem, lai sajustu šī emocijas atkal un atkal.

Vai ir vēl, kaut kas tāds, izņemot emocijas, ko sports ir spējīgs dot vīriešiem? Uz šo jautājumu, varam vienbalsīgi atbildēt jā, tāpēc, ka sports palīdz vīrietim iegūt skaistu ķermeni, bet daudziem vīriešiem, tas ir ļoti svarīgi, ļauj viņiem sajusties stipriem un vareniem, paaugstina viņu pašvērtējumu. Sports, izraisa sāncensību, bet savukārt, sāncensība mudina vīriešus sasniegt pēc iespējas labākus rezultātus. Bet, jo labāki un noturīgāki rezultāti, jo labāka veselība, jo labāk sevī attīstītas fiziskās iemaņas.

Kādu sporta veidu izvēlēties vīriešiem?

Divcīņas
Šajā brīdī, daudzi no jums noteikti teiks, ka visvīrišķīgākie sporta veidi ir bokss, aikido, karatē, kā arī citi divcīņu veidi. Tik tiešām, šiem apgalvojumiem ir grūti nepiekrist, tāpēc, ka nodarbojoties ar šiem sporta veidiem var attīstīt sevī gribasspēku, spēku, izturību, uzmanību un reakciju. Šiem sporta veidiem ir daudz plusu, bet arī savi mīnusi, piemēram, boksā, pēc kārtīga sitiena var būt arī smadzeņu satricinājums, lauzts deguns vai arī citas problēmas. Bet, nu ir jāsaka, ka tās visas vairāk skar profesionālos sportistus nevis tos, kuri vairāk vai mazāk trenējas sava prieka pēc.

Komandu sports
Izplatītākie vīriešu sporta veidi ir hokejs un futbols, neskatoties uz to, ka spēlētāji tajos bieži vien gūst dažādas traumas, arī bez “roku palaišanas”. šajos sporta veidos neiztiek. Futbols, hokejs un citi, tamlīdzīgi sporta veidi palīdz attīstīt elpošanas sistēmu, muskulatūru, kustību koordināciju, prasmi sadarboties ar komandas locekļiem, uzmanību, spēju, vienā mirklī, pieņemt lēmumus.

Skriešana
Ja jums labāk patīk būt vienam, tad izvēlieties skriešanu, tā būs spējīga jums kļūt par patiesu draugu. Rīta skrējiens katru dienu ļaus jums izbaudīt jaunas dienas sākumu, izkustināt visus savus locekļus, iegūt enerģiju visai dienai. Skriešana ļauj uzturēt savu ķermeni labā formā un pasargā to no aptaukošanās.

Peldēšana
Peldēšana ir sporta veids, kuru nedrīkst nepieminēt, ja runājam par sporta veidiem, kuri ir piemēroti vīriešiem, domāju, ka mēs nekļūdīsimies, ja teiksim, ka mūsdienās, tas ir viens no galvenajiem. Pirmkārt, tas ļauj attīstīties visām muskuļu grupām, elpošanas sistēmai, palīdz atbrīvoties no stresa, otrkārt, ļauj sajust pozitīvas emocijas, kuras rodas no atrašanās ūdenī.

Trenažieru zāle
Nodarbības trenažieru zālē arī ir viens no iecienītākajiem vīriešu sporta veidiem. Katram vīrietim ir patīkami redzēt, kā pilnveidojas viņa ķermenis, parādās bicepsi un tricepsi, kā arī prese. Galvenais, šajā sporta ir nepārcensties un saglabāt savu dabīgo skaistumu.

Kā atrast laiku sportošanai. Padomi, kuri jums varēs reāli palīdzēt

Mūsdienu cilvēki ir ļoti aizņemti: darbs, mācības, kursi, semināri, pasākumi, jubilejas, brīvdienās tikšanās ar draugiem, u. t. t. Kā, lai tādā steigā atrod laiku sportošanai? Bet, izrādās, ka tomēr laiku sportošanai var sameklēt un izdarīt to nav nemaz tik grūti. Lūk, padomi, kā to izdarīt vislabāk.

 • Celieties agrāk. Pierodiet gulēt mazāk, bet kvalitatīvāk, tas nozīmē, ka jums vajag pamosties mundram un enerģijas pilnam, nevis nogurušam un neapmierinātam. Tāpēc, dodieties gulēt agrāk un mostieties agrāk. Veiciet eksperimentu, piecelieties 30 minūtēm ātrāk un sāciet vingrot. Nav izslēgts, ka pirmās 5 – 7 dienas, ķermenis būs “ļoti neapmierināts”, bet pēc tam, tas pāries. Speciālisti uzskata, ka tieši rīta treniņi ir visefektīvākie, tāpēc, ka jums netraucē nogurums. Vakarā, jūs varēsiet mierīgi atpūsties pēc darba dienas, pavadīt to kopā ar savu ģimeni un laicīgi doties gulēt.
 • Pēc iespējas mazāk laika velti televīzijai un internetam. Ja esat pamanījis, ka pie datora monitora sēžat jau vairākas stundas, piecelieties un izpildiet dažus vingrinājumus, piemēram, pietupienus. Ja ir vēlēšanās, tad varat darīt kā Bruss Lī, skatīties televīzijas pārraides ar “hantelēm rokās”.
 • Izdariet tā, lai sports kļūst par jūsu galveno ieradumu. Jūs taču vienmēr atrodat laiku lai iztīrītu zobus, tāpēc, ka jūs labi zināt, ja netīrīsiet tos, tie sāks bojāties. Tieši tāpat, vajag rūpēties arī par ķermeni, ja jūs to nekopsiet, tas “sāks bojāties”. Sāciet, kaut vai ar mazumiņu, piemēram, 10 minūtes pirms brokastīm, jūs varat veltīt vingrošanai. Ja jūs vairāku nedēļu garumā izpildīsiet rīta vingrošanu, tā jau būs kļuvusi par jūsu ikdienas ieradumu.
 • Aizdomājieties par savām izklaidēm, kā pavadāt brīvo laiku – sēžat ar radiniekiem pie televizora vai ar draugiem bārā? Velti šo laiku labāk sportam. Dodieties pastaigāties pa parku vai sarīkojiet draudzības maču futbolā. Nepaies ilgs laiks un jūs manīsiet, ka jūsu veselība uzlabojas.
 • Vingrinājumus var apvienot ar darbiem ko darāt. Ikdienas darbi, mums reti sagādā prieku, bet darīt tos vajag. Vingrinājumi var palīdzēt jums padarīt šos darbus interesantākus. Piemēram, uzstādiet taimeri un sāciet uzkopšanu, centieties iekļauties laikā. Pat visvienkāršākās kustības, izpildītas ar sportisku slodzi vai sniegt maksimālu atdevi.
 • Nodarbojieties ar to, kas jums patīk. Ik viens no mums atrod laiku, lai noskatītos mīļāko filmu, tieši tāpat, katrs no mums ir spējīga atrast laiku, lai nodarbotos ar mīļāko sporta veidu.
 • Nopērciet abonementu uz sporta zāli. Lai arī cik dīvaini tas liekas, bet nauda ir viens no lielākajiem stimuliem. Daudzi cilvēki sāk nodarboties ar sportu tikai tāpēc, ka tajā jau ir ieguldīti naudas līdzekļi.
 • Sameklējiet draugus, kuri nodarbojas ar sportu. Kopā izpildīt vingrinājumus, būs interesantāk un jautrāk.
 • Pārvietojieties aktīvāk. Neizmantojiet automašīnu, ja jums vajag aiziet uz veikalu pēc kaut kāda sīkuma. Zinātnieki ir pierādījuši, ka staigājot cilvēks izmantot visvairāk muskuļu grupu.
 • Iemācieties pateikt “nē”, ja jums visu laiku gadās apstākļi, kuri traucē jums nodarboties ar sportu. Varbūt, tieši tagad, jums ir pienācis īstais laiks pārskatīt savus dzīves mērķus? Atsakieties no liekā darba, nevajadzīgām tikšanās reizēm un nepatīkamiem cilvēkiem, bet laiku, kuru iegūsiet, velti sportam un savai veselībai.