Populārākie sporta veidi Indijā

Indija tā ir zeme, kurā nokļūt sapņo daudzi, Indija tā ir neskaitāmu krāsu, neparastas atmosfēras un skaistāko ainavu zeme. Bet, daudziem cilvēkiem liekas, ka Indijā nenodarbojas ar sportu. Lielākā daļa Indijas iedzīvotāju ir jauni cilvēki, kuri visādos veidos cenšas pievienoties pasaules sportam. Lai arī indiešu panākumi sportā nav tik izcili kā pārējo valstu sportistiem, bet tie ir, tātad, tas nozīme, ka viņiem viss vēl priekšā. Sadarbībā ar Imprumutacum esam sagatavojuši sarakstu ar sporta veidiem, kas Indijā ir populārāko vidū.

Futbols Indijā
Ja jūs nokļūsiet Mumbajā, tad redzēsiet, ka pludmalēs, laukumos un vienkārši uz ielām, bērni spēlē futbolu un tas nepaliek nepamanīts. Katru gadu, pat vairākas reizes gadā, visiem pazīstamās britu futbola komandas “Liverpul” darbinieki, brauc uz Indiju ar mērķi, sameklēt jaunus talantus. Futbols Indijā tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem sporta veidiem, neskatoties uz to, ka viņu futbola komandas izlase pasaulē šobrīd ieņem, aptuveni, 147 vietu, Starptautiskās futbola federācijas sarakstā. Pēdējie, vērā ņemamie sasniegumi bija 50. gados un mūsdienās, daudzi bērni nekad nav dzirdējuši visā pasaulē slaveno futbolistu vārdus, bet viņiem tas arī nav vajadzīgs, jo viņi tic savām zvaigznēm.

Basketbols Indijā
Nākamais, populārākais sporta veids Indijā ir basketbols. Basketbols Indijā ir tikpat populārs kā futbols, varbūt tāpēc, ka lai to spēlētu nav vajadzīgs dārgs inventārs. Basketbolu Indijā spēlē jau sen, bet 20.gadsimtā tās tika pasludināts par sportu valsts līmenī. Arī Indijā ir ne tikai vīriešu, bet arī sieviešu basketbola komandas, kaut gan jāsaka, ka vīriešu komandas ir pārsvarā. Kopš 2011.gada arvien biežāk par šo sporta veidu Indijā sāk interesēties amerikāņu NBA pārstāvji. Viņi, visos iespējamos veidos, cenšas attīstīt šo sporta veidu un iesaistīt tajā pēc iespējas vairāk vietējo iedzīvotāju. Jāsaka, ka viņiem tas sanāk samērā slikti. Pēdējie aptaujas dati liecina, ka Indijā basketbolu spēlē, aptuveni, 5 miljoni vietējo iedzīvotāju.
Indijā atrodas uzņēmums COSCO, kurš ražo basketbola bumbas.

Hokejs uz zāles
Šis sporta veids, arī pilntiesīgi pieder pie Indijas nacionālajiem sporta veidiem. Savā laikā, komandas izlase vienā no olimpiādēm vinnēja 8 zelta medaļas. Arī mūsdienās, viņi savus tempus nesamazina un ieņem augstas vietas pasaulē.

Teniss
Šis sporta veids, vairāk ir pazīstams pilsētu iedzīvotājiem, ne jau par velti to uzskata par aristokrātisku. Indijā ir divi ļoti slaveni tenisisti, kurus jaunieši uzskata par saviem elkiem. Aiz slaveno sportistu muguras ir daudz uzvaru gan lielās, gan mazās sacensībās.

Šahs
Nākamais, populārākais un intelektuālākais sporta veids indijā ir šahs. Ne par velti, Indija ir šaha dzimtene. Indijā šahu spēlē jau ļoti sen, tikai senajos laikos tam bija cits nosaukums.

Krikets
Nu protams, ka bez pienācīgas uzmanības mēs nevaram atstāt arī kriketu, jo šis sporta veids Indijā ir ļoti iecienīts. Indijas izlase, šajā sporta veidā ir guvusi ievērojamus rezultātus, kļuvusi par pasaules čempioni, kā arī ieguvusi daudz pasaules apbalvojumu.

Sports ar katru gadu Indijā kļūst aizvien populārāks, tiek rīkots aizvien vairāk pasākumu un sacensību, kuras veicina sporta attīstīšanos valstī.

Par rakstu sakām paldies www.imprumutacum.ro.

Vai slēpošana ir bērniem piemērots sporta veids?

Jūsu bērns jau sen ir izaudzis no autiņiem, iemācījies rāpot, staigāt un pat skriet? Tātad, tas nozīmē, ka jūsu bērnam vajag izvēlēties, ar kādu sporta veidu viņš nodarbosies. Jo agrāk mēs iemācīsim bērnu sportot, jo vieglāk viņam ies dzīvē.

Šodien mūsu saruna būs par slēpošanu. Nav svarīgi, vai bērns pēc tam vēlēsies iet pa šo taciņu vai nē, sportiskais rūdījums, gribasspēks, vēlme uzvarēt un laba fiziskā forma, kļūs viņam par lielisku palīgu, jebkurās dzīves situācijās.
Tātad, kurā virzienā lai virza savu bērnu? Apkārt ir tik daudz un dažādu sporta veidu, sākot ar prestižajiem un dārgajiem un beidzot ar ne tik ļoti prestižajiem un nepelnīti aizmistajiem sporta veidiem. Tātad, tieši par tādu sporta veidu mēs jums šodien pastāstīsim.

Distanču slēpes
Jums nevajadzēs iet ar bērnu pastaigāties…
Kamēr bērns iet bērnudārzā, viņš katru dienu iet laukā pastaigāties. Skolā laikā, tas sāk kardināli mainīties, jo, kurā brīdī, lai skolnieks atrod laiku un dodas pastaigā elpot svaigu gaisu? Viņam pietiek laika tikai doties uz skolu un no skolas.

Ja ceļš uz skolu atrodas lielo ielu tuvumā, tad nevar būt nekāda runa par svaigo gaisu. Problēma kļūst vēl lielāka, ja bērna “transportēšanai” tiek izmantots personīgais transports. Par sekām laikam var nestāstīt, jūs paši tās nojaušat – novājināta imunitāte un regulāras saaukstēšanās slimības.

Bet, ja jūsu bērns nodarbosies ar slēpošanu, tad viņam vismaz dažas stundas būs jāpavada svaigā gaisā. Jebkuros laika apstākļos, jebkurā gadalaikā, gan pie augstas, gan pie zemas temperatūras. Pie zemās temperatūras, kopā ar bērnu trenējas arī viņa imunitāte.

Alternatīva peldēšanai
Ja jūs dzirdat vārdu skolioze vai jūsu bērnam ir konstatētas citas problēmas ar mugurkaulu, tad ārsti, bieži vien, tādos gadījumos iesaka apmeklēt baseinu. Jā, peldēšana tik tiešām var palīdzēt, bet ar vienu noteikumu, ja peldēšana notiek profesionālā līmenī, bet ja tā ir tikai tāda šļakstīšanās vienreiz nedēļā, tad nekāda labuma no peldēšanas nebūs.

Lieliska alternatīva peldēšanai ir slēpošana. Ja jūsu bērnam ir problēmas mugurkaulu, tad slēpošana , var tās atrisināt ne sliktāk par peldēšanu. Slēpojot, visas muskuļu grupas darbojas vienmērīgi un tāpēc dod bērnam izveidot stipru muskuļi korseti.

“Sirsnīgi draugi”
Sirds ir orgāns, kuram visvairāk ir nepieciešama norūdīšanās un trenēšana un vislabāk to darīt ir jau kopš mazotnes. Sadraudzējoties ar distanču slēpēm bērnībā, cilvēks nemaz pat nenojauš, kādu ieguldījumu viņš ir devis savai veselībai. Cilvēkam, kurš nodarbojas ar slēpošanu nav jābaidās, ka vecumā viņam būs problēmas ar sirds – asinsvadu sistēmu, jo slēpošana trenē sirds muskuļus, normalizē arteriālo spiedienu, uzlabo asinsriti un vielmaiņu.

Lielisks garastāvoklis
Jebkura pastaiga svaigā gaisā, veicina endorfīnu – prieka hormonu izstrādāšanos. Bet ja jūs lieliskā garastāvoklī slēpojat, tad jūs varat iedomāties, cik daudz prieka hormonu izstrādāsies! Uz treniņu atnācāt noguris, bet projām ejat mundrs un jautrs.

Uz redzēšanos, liekai svars!
Distanču slēpes ir lielisks palīgs tiem bērniem, kuriem ir liekais svars. Viena stunda pastaigas uz slēpēm var sadedzināt 500 – 1200 kalorijas ( viss ir atkarīgs no treniņa ilguma un slodzes).

Vēlreiz par peldēšanu

Tiem cilvēkiem, kuri regulāri nodarbojas ar ūdens sporta veidiem, ir lieliska veselība un skaists augums. Peldēšanu, varam nosaukt gan par aizraujošu sporta veida, gan par lielisku laika pavadīšanas veidu. Turklāt, dabīgās vai mākslīgās ūdenstilpnes, kā arī baseini, ir pieejami gandrīz vai visā mūsu valsts teritorijā. Daudzi, mūsdienās, baseinus izvēlas ierīkot mājas pagalmā, vasarnīcā vai mājās. Tieši tāpēc, peldēšana tagad ir pieejam gandrīz visiem, gan lieliem, gan maziem.

Kas ir peldēšana?
Peldēšana – tā ir kustēšanās ūdenī, distanču pārvarēšana un nodarbību cikla ievērošana. Peldēšanu nevajag jaukt ar parasto nopeldēšanos vai plunčāšanos ūdenī. Protams, ka arī visparastākā peldēšanās sniedz gan mūsu veselībai, gan mūsu ķermenim daudz labuma, bet ar īsto peldēšanu to salīdzināt ir grūti un pat neiespējami.

Vēl ir ekstremālā peldēšanās – niršana āliņģos, bet ne jau katra cilvēka organisms ir spējīgs izturēt tādu stresu. Bet ja jūs tomēr esat nolēmis to darīt, tad sākt vajadzētu ar norūdīšanos un ar vēršanos pēc padoma pie profesionāļiem.

Peldēšana ir viens no saudzējošākajiem un drošākajiem sporta veidiem (ja nelecat no tramplīna), tāpēc, ka ūdenī iegūt traumas ir gandrīz vai neiespējami. Baseinā, piedalīties nodarbības var pat tie cilvēki, kuriem ir problēmas ar mugurkaulu, locītavām, saitēm, citiem vārdiem sakot tie cilvēki, kuriem nodarboties trenažieru zālē nav ieteicams. Ar peldēšanu labi nodarboties ir cilvēkiem ar lieko svaru, tiem kuriem ir sirds un elpošanas slimības, tiem, kuriem ir aizliegti spēka treniņi un aktīvie treniņi.

Peldēšanas laikā tiek nodarbinātas visas galvenās muskuļu grupas, slodze uz tiem tiek vienmērīgi sadalīta, tie netiek pārpūlēti, tāpēc pēc treniņa kājas nav nepatīkamās velkošās sajūtas. Īpaši aktīvi peldēšanas laikā tiek nodarbināti vēdera, roku, plecu daļas, gurnu un sēžas muskuļi.

Nodarbības ūdenī samazina arteriālo spiedienu, palīdz ārstēt hipertoniju, ir lielisks profilaktisks līdzeklis pret sirds un asinsvadu slimībām, tās var uzlabot sirds ritmu un atbrīvot no galvassāpēm.

Peldēšanas brīdī elpošana paliek biežāka un dziļāka, tas nozīmē, ka uzlabojas sirds – asinsvadu sistēma, asinis tiek piesātinātas ar skābekli un tiek novērsts skābekļa trūkums šūnās.

Peldēšana tiek pieskaitīta pie aerobo treniņu veidiem. Tādi treniņi aktivizē vielmaiņu, paaugstina organisma izturību, atbrīvo no negatīvajām emocijām un stresa, ārstē no depresijas.

Ja jūs regulāri nodarbojaties ar peldēšanu, treniņu laikā, aktīvi tiek sadedzinātas liekās kalorijas, tāpēc, ka slodze tiek vienmērīgi sadalīta uz visām muskuļu grupām. Mūsdienās, ļoti populāra ir kļuvusi ūdens aerobika, tā ir samēra aktīva darbošanās ūdenī, kuras laikā ķermenis saņem nopietnu slodzi, var teikt, ka daudz lielāku nekā sporta zālē, bet to izturēt ir daudz vienkāršāk.

Slodze ūdenī nerada papildus slodzi sirdij un asinsvadiem, tāpēc bez grūtībām var pievērsties tām ķermeņa zonām, kuras prasa visvairāk uzmanības.

Lai treniņi nāktu jums par labu, vajag izvēlēties pareizo ritmu un slodzes pakāpi. Padarīt treniņus sarežģītākus drīkst tikai pēc adaptēšanās perioda.

Peldēšana ir ļoti noderīga arī topošajām māmiņā. Tā sniedz nepieciešamo slodzi un tajā paša laikā nenogurdina sievieti. Mūsdienās ir sastādīts daudz vingrošanas programmu, kuras ir paredzētas tieši jaunajām māmiņām.

Vieglatlētika – sporta karaliene

Vieglatlētiku, bieži vien dēvē par sporta karalieni un tas nav nekāds brīnums, jo tik tiešām ir grūti sameklēt vēl vienu sporta veidu, kurš varētu būt vēl populārāks par vieglatlētiku, kuras vēsture ir sākusies neskaitāmi daudz gadu atpakaļ, Senajā Grieķijā. Vieglatlētika bija iekļauta jau pirmo Olimpisko spēļu programmā, kaut gan jāsaka, ka visa spēle, tajā laikā sastāv arī sastāvēja tikai no šā sporta veida disciplīnām. Vispirms, pirmie Olimpisko spēļu dalībnieki sacentās skriešanā, distance, tajos laikos bija 192 metri. Tieši tik gara tā bija tāpēc, ka tik garš bija Olimpisko spēļu stadions Senajā Grieķijā. Mazliet vēlāk, Olimpisko spēļu programmā tika iekļauta skriešana abos virzienos, turp un atpakaļ. Bet vēl mazliet vēlāk, parādījās sacensības pieccīņā un stafetes skrējienā. Stafetes skriešanas laikā, katrs dalībnieks rokās nesa lāpu, kuru tālāk nodeva nākamajam vieglatlētam.

Tieši tāpat, vieglatlētika bija ļoti populāra arī Eiropas valstīs, it īpaši Lielbritānijā. Sacensības augstlēkšanā, tālumā, mešanā un skriešanā, šeit tika rīkotas jau 12. gadsimtā. Uzvaras šajās disciplīnās kļuva par pamatu mūsdienu vieglatlētikas disciplīnām. Vislielākā interese par vieglatlētiku radās 1859. gadā, tad, kad Grieķijā atdzima Olimpiskās spēles. Valsts čempionātā, tad pirmo vietu ieguva vieglatlētika.

Disciplīnas
Vieglatlētikā ietilpst vairākas sporta disciplīnas. To vidū ir skriešana dažādās distancēs, augstlēkšana, tāllēkšana, šķēpa mešana, lodes grūšana, soļošana, maratoni. Visas vieglatlētikas disciplīnas vien viena īpašība, tās ir viegli pieejamas, piemēram, skriet, mest, soļot var jebkurā vietā un jebkurā vecumā.

Kāds labums no vieglatlētikas ir mūsu veselībai
Labums no vieglatlētikas, ir acīm redzams. Regulāru treniņu vai skriešanas laikā attīstās visas muskuļu grupas. Pareiza elpošana piepilda visus orgānus un audus ar skābekli, uzlabo asins cirkulāciju un tas ir svarīgs nosacījums tam, lai mūsu organisms būtu vesels. Sportojot, organisms visu laiku atrodas tonusā. Vieglatlētika, tiek uzskatīta par vispieejamāko sporta veidu, ar kuru var nodarboties jebkurā vecumā. Regulāri treniņi neprasa lielus materiālos ieguldījumus, tieši tāpat kā to neprasa arī nepieciešamais sporta ekipējums un nepieciešamie piederumi, viss kas iesācējiem ir nepieciešams, tas ir atbilstoša forma un apavi.

Vieglatlētika bērniem
Bērniem un pusaudžiem nodarbības vieglatlētikā ir nepieciešamas, tāpēc, ka ļoti labi attīsta izturību, ātrumu un labu reakciju. Nodarboties ar vieglatlētiku var jau agrā vecumā, no 9 – 10 gadiem. Tieši tāpat, treniņus var uzsākt arī 15 gadu vecumā un pat vēl vēlāk, tāpēc, ka stigru vecuma ierobežojumu, šajā sporta veidā nav. Galvenais nosacījums, bērna organismam ir jābūt pieradinātam pie intensīvas sporta slodzes.

Kādu disciplīnu izvēlēties
Bieži vien, vecāki bērnu vietā izvēlas, ar kādu sporta veidu viņiem nodarboties. Ja jūs izvēlaties kādu no disciplīnām vieglatlētikā, tad jums ir jāļauj bērnam izvēlēties pašam, ar ko viņš grib nodarboties, kā arī jāņem vērā vairāki rādītāji, piemēram, ja zēnam vai meitene ir garas rokas un kājas, tad vajag izskatīt iespēju nodarboties ar augstlēkšanu. Ja bērns nav liela auguma, tad viņam, varbūt, labāk nodarboties ar skriešanu, jo daudziem čempioniem, šajā sporta veidā ir neliels augums un mazs svars. Bet vajag atcerēties to, ka vieglatlētikā, tieši tāpat kā jebkurā citā sporta veidā ir svarīgas katra bērna personīgās īpašības. Tiekšanās, koncentrēšanās, gribasspēks un vēlēšanās uzvarēt, ver palīdzēt jebkuram, jaunajam vieglatlētam pārvarēt grūtības jebkurā sporta disciplīnā.

Pasaulē vispopulārākie sporta veidi

Sportam ir liela nozīmē katra cilvēka dzīvē, jo sports ir spējīgs ne tikai radīt veselu miesu un veselu garu, bet arī ļoti izmainīt dzīves kvalitāti, palīdzēt realizēt idejas un sasniegt veiksmi globālā līmenī.

Mūsdienu pasaule strauji attīstās, tehniskais progress rada simtiem un tūkstošiem jaunu nozaru un mēs ar jums kļūstam par lieciniekiem tam, cik strauji viss mainās. Bet sporta loma, neatkarīgi no tā, kādā amatā cilvēks strādā, ir neapstrīdama. Nav nozīmes arī tam, cilvēks ar sportu nodarbojas profesionālā līmenī vai nē, galvenais, ka nodarbojas.

Ir cilvēki, kuri paši, labprāt, trenējas un piedalās sporta spēlēs un sacensībās, salīdzina rezultātus ar labākajiem sportistiem un regulāri rūpējas par savu veselību. Bet ir arī tādi cilvēki, kuri sportu baudu sēžot mājās pie televizoriem, viņiem nav žēl sava laika ko viņi tā pavada, patiesībā viņi meklē tikai izklaides un baudas.

Bet, ir ļoti interesanti, kuru sporta veidu, cilvēku vairākums, uzskata par vispopulārāko? Balstoties, uz datiem, kuri ir iegūti veicot aptaujas katrā valstī, mēģināsim sastādīt sarakstu ar vispopulārākajiem sporta veidiem.

Pirmajā vietā – futbols
Futbols ir viena no pasaulē populārākajām, visvairāk izplatītajām un masveidīgākajām spēlēm, tas pieder pie spēlēm, kuras cilvēki mīl ne tikai skatīties, bet arī spēlēt paši. Futbols ir komandu sporta veids un galvenais komandas uzdevums ir iemest bumbu pretinieka vārtos, pēc iespējas vairāk reižu.

Otrajā vietā – teniss
Teniss ir ļoti populāra spēle, kura notiek lielā laukumā, kuram ir vai nu dabīgais vai nu mākslīgais segums. Laukums, kurā notiek spēle, ir samērā liels, tāpēc skatītājiem tik ļoti patīk to vērot.
Lai spēlētu tenisu ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība un izturība, neatlaidība, laba koordinācija un māka analizēt.

Trešajā vietā – krikets
Spēlējot kriketu, tiek izmantota nūja un bumba, spēlēts tas tiek laukumā ar dabīgo segumu – zāli.
Spēle notiek starp divām komandām, katrā komandā – 11 dalībnieki. Spēles mērķis – savākt pēc iespējas vairāk punktu nekā pretinieka komanda.
Krikets vispopulārākais ir Indijā, Austrālijā, Anglijā, Velsā, Pakistānā, Dienvidāfrikā, Jaunzēlandē, Šrilankā un Karību salās.

Ceturtajā vietā – beisbols
Beisbols arī ir komandu spēle ar nūju un bumbu, tas ir pat mazliet līdzīgs kriketam.
Šī spēle ir ļoti iecienīta Kanādā, Amerikā, Kubā un citās valstīs, ir amerikāņu nacionālā spēle, kuri par to izrāda lielu interesi un labprāt to spēlē.

Piektajā vietā – galda teniss
Šobrīd, šis sporta veids ir viens no prestižākajiem. Šo spēli parasti spēlē divi cilvēki un notiek tā pie galda, kurš ar tīkla palīdzību ir sadalīts uz pusēm. Spēlē, kā jau minējām, var būt divi pretinieki un var būt divas komandas pretinieces. Teniss ir spēlē, kura pieprasa zibenīgu reakciju un paaugstinātu uzmanību. Pasaulē šo spēli spēlē vairāki miljoni cilvēku, to var spēlēt gandrīz jebkurā telpā, ar vienīgo nosacījumu – ir vajadzīgs galds un nepieciešamais inventārs.

Sestajā vietā basketbols
Basketbols ir komandu spēlē, kura ļoti sen ir dzimusi Amerikā.

Septītajā vietā – hokejs
Hokejs ir ļoti aizraujoša spēle, kura prasa milzīgu darbu.

Astoto, devīto un desmito vietu dala golfs, regbijs un volejbols.

Ekstremālākie sporta veidi

Cilvēkiem vienmēr ir paticis nodarboties ar aizraujošiem sporta veidiem. Kur beidzas “aizraujošais” sporta veids un sākas “ekstremālais”, grūti pateikt, bet cilvēkiem vienmēr ir bijusi vajadzīga papildus adrenalīna deva un katrs pie tās tiek tieši tā kā to māk (par adrenalīnu iespējams izlasīt šeit: http://www.creditorapido247.com/.

Base Jumping
Tas, visā pasaulē, ir bīstamākais sporta veids. No citiem sporta veidiem tas atšķiras ar to, ka lēcieni notiek no maza augstuma un sportistiem rezervē ir ļoti maz laika, lai pareizi izvēlētos vajadzīgo ķermeņa stāvokli izpletņa atvēršanās brīdī. Jebkura kļūda vai kaut visniecīgākā kavēšanas, sportistiem, šajā sporta veidā, var maksāt ļoti dārgi. Tiem cilvēkiem, kuri mēģina to izdarīt patstāvīgi, parasti viss beidzas vai nu ar smagām traumām, vai nu ar nāvi.

Cave Diving
Cave Diving ir niršana aizās. Pirmajā acumirklī liekas, ka te nav nekā sarežģīta, bet patiesība, tāda ieniršana ir ļoti bīstama. Tāpēc, ka kādreiz nirējiem vajag meklēt ceļu pilnīgākajā tumsā, bet ja draud briesmas, viņiem ne vienmēr ir iespēja uzpeldēt ūdens virspusē.

Diving (daivings)
Daivings ir peldēšana zem ūdens izmantojot speciālu aprīkojumu. Lai nodarbotos ar daivingu, vajag iziet speciālu apmācības kursu, kurš ļaus apgūt vajadzīgās iemaņas. Kādreiz, ienirt kopā ar pieredzējušu instruktoru, piedāvā arī kūrortos.

Heliskiing
Heliskiing ir lēkšana no helikoptera un slīdēšana pa neskartajām kalnu nogāzēm. Helikopters tiek izmantots tāpēc, lai varētu sameklēt grūti pieejamas vietas uz kurām nav iespējams nokļūt citādā veidā. Vislielākās briesmas sportistiem draud tajā brīdi, kad sākas sniega lavīnas slīdēšana, tāpēc, katram ir jābūt līdzi speciālam aprīkojumam, kurš briesmu brīdī ļaus viņu visātrākajā laikā sameklēt.

Rafting
Raftings ir nolaišanās pa kalnu upēm, kurās ir daudz sliekšņu, ūdenskritumu un bīstamu vietu. Neskatoties uz to, ka šis sporta veids ir kļuvis par diezgan populārs iedzīvotāju vidū, jāatzīst, ka tos tomēr ir samērā bīstams cilvēku veselībai un dzīvībai, jo savā ceļā viņiem vajag pārvarēt daudz šķēršļu un briesmu.

Rock Klimbing
Rock Klimbing jeb kāpšana klintīs ir gan bīstams, gan skaists sporta veids. Lieliskas ainavas, augstums, neaizmirstami iespaidi un iespēja redzēt kaut mazu pasaules daļiņu no putna lidojuma vai tad tas nav tas, ko tik daudzi no mums vēlās? Daudzi sportisti, kuri kaut vienu reizi izjūt šīs sajūtas, vairs nav spējīgi no tām atteikties un tāpēc kāpj klintīs atkal un atkal.

Rodeo
Viens no visbīstamākajiem sporta veidiem, kuru tik ļoti ir iecienījuši skatītāji. Lai nokļūtu līdz uzvarai, nav vajadzīgs daudz – jums zirga mugurā vajag noturēties nieka astoņas sekundes…bet izdarīt to ir neiedomājami grūti vai pat neiespējami.

Strit Lating
Strit Lating ii nobraukums ar dēļiem pa stāvām un līkumotām automašīnu trasēm. Dēļiem bremžu nav, tātad, tas nozīmē, ja jūs esat ieskrējies, apstāties būs ļoti grūti.

Surfing
Surfing jeb sērfings ir vizināšanās pa viļņiem uz speciāliem dēļiem, nostāvēt uz kuriem izdodas ne jau katram. Jo augstāks vilnis, jo neparedzamāka ir cilvēka un okeāna sadarbība.

Cyclocross
Tā ir viena no sarežģītākajām riteņbraukšanas sacensībām. Sportistiem vajag pārvarēt maršrutu atklātā apvidū, kurš sastāv no dažādiem šķēršļiem.

Atsauce uz tekstā izklāstīto informāciju.

Lēkšana ar izpletni

Lēkšana ar izpletni, saista gan vīriešus, gan sievietes, bet statistika tomēr liecina, ka tas ir sporta veids, ar kuru vairāk nodarbojas vīrieši. Kas ir jādara, lai varētu sākt nodarboties, ar šo, jāsaka ekstrēmo sporta veidu? Kas jāzina, lai varētu veikt pirmo lēcienu ar izpletni? Kas ir nepieciešams, lai varētu nodarboties ar šo sporta veidu? Kā vajag sagatavoties pirmajam lēcienam, lai pirmā pieredze nekļūtu par nepatīkamu pārbaudījumu? Īsas atbildes uz šiem jautājumiem, mēs pacentīsimies jums sniegt šajā rakstā.

Ja jūs gribat nodarboties ar šo sporta veidu, tad vajag dodies uz konsultāciju pie ārsta un pārliecināties, ka jums nav nekādu veselības problēmu, kuras varētu traucēt to darīt. Tas ir ļoti nopietns jautājums un izturēties pret to vajag arī ļoti nopietni. Ja jums ir bailes no augstuma, tad nodarboties ar šo sporta veidu jums nevajadzētu. Lēkt ar izpletni nav ieteicams arī tiem cilvēkiem, kuriem ir slima sirds, tāpēc, ka viņu pirmā pieredze var kļūt arī par pēdējo, tāpēc, ka var sākties problēmas ar sirdi, bet gaisā, neviens mediķis nevarēs sniegt pirmo palīdzību. Pat, ja pirmā pieredze ir beigusies veiksmīgi, tas vēl nenozīmē, ka tieši tāpat veiksies arī nākamajā reizē. Bieži vien, ar tādām, nepatīkamām situācijām saskaras tie cilvēki, kuri nav ieklausījušies ārstu rekomendācijās.

Izpletņlēkšana ir daudzveidīgs sporta veids, bet sākt ar to nodarboties vajag no klasiskās izpletņlēkšanas. Pirmie lēcieni ar izpletni ir jāveic tieši šajā kategorijā. Tas ļaus cilvēkam iemācīties pareizi lēkt, gūt nepieciešamo pieredzi un ar laiku kļūt daudz labākam sportistam. Visiem ir skaidrs, bet atgādināsim vēlreiz, ka pirmos lēcienus ar izpletni drīkst veikt tikai instruktora klātbūtnē.

Kur lai to iemācās? Mūsdienās, visa valstī ir daudz klubu, kuros to var iemācīties pieredzējušu instruktoru klātbūtnē. Instruktors jums visu smalki izstāstīs, parādīs un pārbaudīs, jo viņš labi saprot, kādu atbildību viņš uzņemas apmācot jaunos sportistus. Pirmie lēcieni būs pavisam vienkārši un neprasīs kaut kādu īpašu mākslu, bet tas nenozīmē, ka nevajag mācīties.

Ja jūs netaisāties kļūt par pasaulē slavenu sportistu izpletņlēkšanas sportā, tad iespēja vienreiz, divreiz, vai vairākas reizes izlekt ar izpletni ir arī par naudu. Mūsdienās, realizēt šo iespēju ir pavisam vienkārši, jums pat draugi var uzdāvināt dāvanu karti, kura ir paredzēta tieši tādiem lēcieniem. Viss, kas ir vajadzīgs no jums, pirms lēciena, doties pie ārsta un pārbaudīt savu veselības stāvokli.

Kādreiz, cilvēkiem, tik ļoti iepatīkas lekt ar izpletni, ka viņi ir gatavi, ļoti nopietni pievērsties šim sporta veidam. Tātad, ja jūs jūtat, ka izpletņlēkšana var kļūt par jūsu mīļāko sporta veidu, tad dodoties uz klubu, mācieties un gūstiet pieredzi. Jebkurš sporta veids, tai skaitā arī šīs, ir lieliska iespēja iepazīties ar jauniem draugiem un interesantiem cilvēkiem.