Sporta veidi

Populārākie sporta veidi Indijā

Indija tā ir zeme, kurā nokļūt sapņo daudzi, Indija tā ir neskaitāmu krāsu, neparastas atmosfēras un skaistāko ainavu zeme. Bet, daudziem cilvēkiem liekas, ka Indijā nenodarbojas ar sportu. Lielākā daļa Indijas iedzīvotāju ir jauni cilvēki, kuri visādos veidos cenšas pievienoties pasaules sportam. Lai arī indiešu panākumi sportā nav tik izcili kā pārējo valstu sportistiem, bet tie ir, tātad, tas nozīme, ka viņiem viss vēl priekšā. Sadarbībā ar Imprumutacum esam sagatavojuši sarakstu ar sporta veidiem, kas Indijā ir populārāko vidū.

Futbols Indijā
Ja jūs nokļūsiet Mumbajā, tad redzēsiet, ka pludmalēs, laukumos un vienkārši uz ielām, bērni spēlē futbolu un tas nepaliek nepamanīts. Katru gadu, pat vairākas reizes gadā, visiem pazīstamās britu futbola komandas “Liverpul” darbinieki, brauc uz Indiju ar mērķi, sameklēt jaunus talantus. Futbols Indijā tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem sporta veidiem, neskatoties uz to, ka viņu futbola komandas izlase pasaulē šobrīd ieņem, aptuveni, 147 vietu, Starptautiskās futbola federācijas sarakstā. Pēdējie, vērā ņemamie sasniegumi bija 50. gados un mūsdienās, daudzi bērni nekad nav dzirdējuši visā pasaulē slaveno futbolistu vārdus, bet viņiem tas arī nav vajadzīgs, jo viņi tic savām zvaigznēm.

Basketbols Indijā
Nākamais, populārākais sporta veids Indijā ir basketbols. Basketbols Indijā ir tikpat populārs kā futbols, varbūt tāpēc, ka lai to spēlētu nav vajadzīgs dārgs inventārs. Basketbolu Indijā spēlē jau sen, bet 20.gadsimtā tās tika pasludināts par sportu valsts līmenī. Arī Indijā ir ne tikai vīriešu, bet arī sieviešu basketbola komandas, kaut gan jāsaka, ka vīriešu komandas ir pārsvarā. Kopš 2011.gada arvien biežāk par šo sporta veidu Indijā sāk interesēties amerikāņu NBA pārstāvji. Viņi, visos iespējamos veidos, cenšas attīstīt šo sporta veidu un iesaistīt tajā pēc iespējas vairāk vietējo iedzīvotāju. Jāsaka, ka viņiem tas sanāk samērā slikti. Pēdējie aptaujas dati liecina, ka Indijā basketbolu spēlē, aptuveni, 5 miljoni vietējo iedzīvotāju.
Indijā atrodas uzņēmums COSCO, kurš ražo basketbola bumbas.

Hokejs uz zāles
Šis sporta veids, arī pilntiesīgi pieder pie Indijas nacionālajiem sporta veidiem. Savā laikā, komandas izlase vienā no olimpiādēm vinnēja 8 zelta medaļas. Arī mūsdienās, viņi savus tempus nesamazina un ieņem augstas vietas pasaulē.

Teniss
Šis sporta veids, vairāk ir pazīstams pilsētu iedzīvotājiem, ne jau par velti to uzskata par aristokrātisku. Indijā ir divi ļoti slaveni tenisisti, kurus jaunieši uzskata par saviem elkiem. Aiz slaveno sportistu muguras ir daudz uzvaru gan lielās, gan mazās sacensībās.

Šahs
Nākamais, populārākais un intelektuālākais sporta veids indijā ir šahs. Ne par velti, Indija ir šaha dzimtene. Indijā šahu spēlē jau ļoti sen, tikai senajos laikos tam bija cits nosaukums.

Krikets
Nu protams, ka bez pienācīgas uzmanības mēs nevaram atstāt arī kriketu, jo šis sporta veids Indijā ir ļoti iecienīts. Indijas izlase, šajā sporta veidā ir guvusi ievērojamus rezultātus, kļuvusi par pasaules čempioni, kā arī ieguvusi daudz pasaules apbalvojumu.

Sports ar katru gadu Indijā kļūst aizvien populārāks, tiek rīkots aizvien vairāk pasākumu un sacensību, kuras veicina sporta attīstīšanos valstī.

Par rakstu sakām paldies www.imprumutacum.ro.