Sporta veidi

Pasaulē vispopulārākie sporta veidi

Sportam ir liela nozīmē katra cilvēka dzīvē, jo sports ir spējīgs ne tikai radīt veselu miesu un veselu garu, bet arī ļoti izmainīt dzīves kvalitāti, palīdzēt realizēt idejas un sasniegt veiksmi globālā līmenī.

Mūsdienu pasaule strauji attīstās, tehniskais progress rada simtiem un tūkstošiem jaunu nozaru un mēs ar jums kļūstam par lieciniekiem tam, cik strauji viss mainās. Bet sporta loma, neatkarīgi no tā, kādā amatā cilvēks strādā, ir neapstrīdama. Nav nozīmes arī tam, cilvēks ar sportu nodarbojas profesionālā līmenī vai nē, galvenais, ka nodarbojas.

Ir cilvēki, kuri paši, labprāt, trenējas un piedalās sporta spēlēs un sacensībās, salīdzina rezultātus ar labākajiem sportistiem un regulāri rūpējas par savu veselību. Bet ir arī tādi cilvēki, kuri sportu baudu sēžot mājās pie televizoriem, viņiem nav žēl sava laika ko viņi tā pavada, patiesībā viņi meklē tikai izklaides un baudas.

Bet, ir ļoti interesanti, kuru sporta veidu, cilvēku vairākums, uzskata par vispopulārāko? Balstoties, uz datiem, kuri ir iegūti veicot aptaujas katrā valstī, mēģināsim sastādīt sarakstu ar vispopulārākajiem sporta veidiem.

Pirmajā vietā – futbols
Futbols ir viena no pasaulē populārākajām, visvairāk izplatītajām un masveidīgākajām spēlēm, tas pieder pie spēlēm, kuras cilvēki mīl ne tikai skatīties, bet arī spēlēt paši. Futbols ir komandu sporta veids un galvenais komandas uzdevums ir iemest bumbu pretinieka vārtos, pēc iespējas vairāk reižu.

Otrajā vietā – teniss
Teniss ir ļoti populāra spēle, kura notiek lielā laukumā, kuram ir vai nu dabīgais vai nu mākslīgais segums. Laukums, kurā notiek spēle, ir samērā liels, tāpēc skatītājiem tik ļoti patīk to vērot.
Lai spēlētu tenisu ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība un izturība, neatlaidība, laba koordinācija un māka analizēt.

Trešajā vietā – krikets
Spēlējot kriketu, tiek izmantota nūja un bumba, spēlēts tas tiek laukumā ar dabīgo segumu – zāli.
Spēle notiek starp divām komandām, katrā komandā – 11 dalībnieki. Spēles mērķis – savākt pēc iespējas vairāk punktu nekā pretinieka komanda.
Krikets vispopulārākais ir Indijā, Austrālijā, Anglijā, Velsā, Pakistānā, Dienvidāfrikā, Jaunzēlandē, Šrilankā un Karību salās.

Ceturtajā vietā – beisbols
Beisbols arī ir komandu spēle ar nūju un bumbu, tas ir pat mazliet līdzīgs kriketam.
Šī spēle ir ļoti iecienīta Kanādā, Amerikā, Kubā un citās valstīs, ir amerikāņu nacionālā spēle, kuri par to izrāda lielu interesi un labprāt to spēlē.

Piektajā vietā – galda teniss
Šobrīd, šis sporta veids ir viens no prestižākajiem. Šo spēli parasti spēlē divi cilvēki un notiek tā pie galda, kurš ar tīkla palīdzību ir sadalīts uz pusēm. Spēlē, kā jau minējām, var būt divi pretinieki un var būt divas komandas pretinieces. Teniss ir spēlē, kura pieprasa zibenīgu reakciju un paaugstinātu uzmanību. Pasaulē šo spēli spēlē vairāki miljoni cilvēku, to var spēlēt gandrīz jebkurā telpā, ar vienīgo nosacījumu – ir vajadzīgs galds un nepieciešamais inventārs.

Sestajā vietā basketbols
Basketbols ir komandu spēlē, kura ļoti sen ir dzimusi Amerikā.

Septītajā vietā – hokejs
Hokejs ir ļoti aizraujoša spēle, kura prasa milzīgu darbu.

Astoto, devīto un desmito vietu dala golfs, regbijs un volejbols.