Sports

Kāpēc vajag nodarboties ar sportu

Cilvēka ķermenis ir radīts kustība. Paskatieties uz sevi spogulī – kājas ir ideāli piemērotas skriešanai un staigāšanai, rokas – mešanai, smagumu turēšanai un peldēšanai. Kustībā cilvēks izskatās un jūtas lieliski!

Mazkustīgs dzīves veids, bieži vien kļūst par iemeslu liekajam svaram, arteriālajam asinsspiedienam. Ja jūs nekustaties, jūsu kauli kļūst trausli, muskuļi – sāpīgi, jūs ātri nogurstat, garastāvoklis jums vienmēr ir slikts, bieži vien iestājas depresija. Visvienkāršākā medicīniskā norma dienā ir 15000 (10 km) dienā.

Ja jūs būtu dzīvojis, daudzus gadsimtus atpakaļ, tad jums būtu bijis jākustas, lai dabūtu barību, uzbūvētu māju, izgatavotu audumu. Turklāt jūs piedalītos sacensībās, dejo tautas dejas, sacenstos šķēpa mešanā, brauktu no kalniem, spēlētu visdažādākās spēles, kuras pieprasītu no jums lielisku fizisko sagatavotību.

Mūsdienās, lai iegādātos pārtiku un apģērbu, fiziskā sagatavotība nav vajadzīga, tad priekš kam vispār ir vajadzīgs sports un priekš kam ir jāpilda dažādie fiziskie vingrojumi.

Viens, no vissvarīgākajiem iemesliem – jums ar sportu jānodarbojas tāpēc, ka vajag nostiprināt savu veselību, uzlabot sirds darbību, kontrolēt paaugstināto asinsspiedienu. Ja jūs vingrinājumus izpildāt regulāri, tie palīdz uzsūkties trombiem, palēnina organisma novecošanos.

Ja jūs nodarbojaties ar aktīvu sporta veidu, tad jebkura jūsu ķermeņa šūna piepildās ar skābekli, ādas stāvoklis uzlabojas, pazūd iekaisumi, aktivizējas asinsrite, uzlabojas refleksi. Regulāri trenējoties uzlabojas kapilāru darbība.
Nodarbošanās ar sportu palīdz uzturēt muskuļus tonusā, padara tos stiprus un izturīgus. Tie kļūst elastīgāki, bet jūs – izskatīgāki un lokanāki. Jūsu locītavas kļūs kustīgākas un nesāpīgākas. Vingrinājumi palīdzēs sasniegt ideālo svaru un to saglabāt.

Fiziskās aktivitātes var palīdzēt jums kontrolēt apetīti, tāpēc, ka palielinās izstrādāto endorfīnu skaits, kurus izstrādā smadzenes. Endorfīni pasargā organismu no bada sajūtas līdz tam brīdim, kamēr jūsu organismam patiešām būs nepieciešama kārtējā pārtikas deva.

Nodarbošanās ar sportu palīdz atbrīvoties no hroniskas noguruma sajūtas, palielina dzīves spēku un enerģijas daudzumu organismā, sniedz papildus skābekļa devu smadzenēm un padara jūs enerģiskākus visas dienas garumā.

Regulāras fiziskas aktivitātes palīdz atbrīvoties no miega traucējumiem, stimulē endorfīnu ražošanu, palīdz atbrīvoties no nervu spriedzes. Fiziskie vingrinājumi palīdz novērst depresiju, bezmiegu ne tikai tāpēc, ka palīdz atbrīvoties no slodzes, bet arī tāpēc, ka samazina organismā adrenalīna un hormonu devu, kuri atbild par stresa rašanos.

Fiziskās aktivitātes vairo ticību sev un saviem spēkiem, paaugstina pašvērtējumu. Ja jūs nodarbojaties ar sportu, tad jums būs vieglāk atmest smēķēšanu. Ir zināms, ka tie sportisti, kuri ir atmetuši smēķēšanu daudz vieglāk tiek galā ar lielām slodzēm.

Laba fiziskā sagatavotība palīdz cilvēkam ātrāk atjaunoties pēc pārciestajām slimībām, ķirurģiskajām operācijām, traumām, dzemdībām. Stipriem, trenētiem muskuļiem ir tieksme atjaunoties daudz ātrāk, nekā vājiem netrenētiem muskuļiem.

Nav izslēgtas, ka kāds no jums nodarbojas ar sportu priekš tam, lai atpūstos un uzlabotu garastāvokli. Veiktie testi apliecina, ka cilvēki, kuri nodarbojas ar skriešanu šo iemeslu dēļ, saņem daudz lielāku pozitīvo emociju lādiņu, nekā pārējie treniņa dalībnieki.

Katrs cilvēks var atrast savus personīgos iemeslus, kuri mudinās viņu sākt nodarboties ar sportu un fiziskajām aktivitātēm.