Sports

Kāpēc daži izvēlas finanšu konsultantus un kādus izvēlēties?

Finanšu konsultanti, kurus dažreiz sauc arī par finanšu plānotājiem, konsultē savus klientus (privātpersonas, uzņēmējus, uzņēmumus u.c.) par to, kā vislabāk ietaupīt, ieguldīt un palielināt savas finanses jeb naudu. Tādā veidā var risināt konkrētu finansiālu mērķi, piemēram, nopirkt māju vai dot labāku skatu uz naudu un dažādu aktīvu mijiedarbību. Daži no konsultantiem specializējas tieši pensionēšanās jautājumos vai īpašuma plānošanā, savukārt citi konsultē saistībā tieši ar finanšu jautājumiem. Turpinājumu lasiet http://kredit247.com.ua/.

Kas ir finanšu konsultants un kādu izvēlēties?

Finanšu konsultantus noteikti nevajadzētu jaukt ar biržas mākleriem. Otrajā gadījumā cilvēki tiem zvana, lai tirgotos ar akcijām. Konsultanti atšķiras arī no grāmatvežiem, kuri var palīdzēt samazināt jūsu nodokļu rēķinu. Atšķirīgi ir arī apdrošināšanas aģenti, kurus interesē piedāvāt dažādas dzīvības apdrošināšanas polisēm. Savukārt kāda biroja persona var aicināt iegādāties kopējos fondus (daļa no investīciju pārvaldības pakalpojumiem).

Ikviens var atzīt var sniegt finanšu padomus, bet tas nenozīmē, ka šī persona ir eksperts. Finanšu konsultantiem parasti ir akreditācijas sertifikāts. Tas nozīmē, ka tie ir izturējuši stingru testu, ko administrē sertificēta institūcija, kas atbild par finanšu konsultantu sertificēšanu. Daudzās valstīs tā ir īpaša padome, bet var būt jebkura cita institūcija, kas ir nozīmēta veikt šo funkciju. Konsultantiem vienlaikus ir jāapņemas turpināt izglītību finanšu jautājumos un ētikā, lai saglabātu savu sertifikāciju un vienlaikus sekotu līdzi laikam un jaunajiem noteikumiem, kas ik pēc laika mēdz mainīties. Līdz ar to var teikt, ka akreditācija ir laba zīme, kas parāda, ka potenciālais finanšu konsultants sniegs stabilu finansiālu padomu. Tomēr pat tie, kas nokārto eksāmenu, var nebūt pietiekamas ticamības un prasmju. Tāpat kā uz visām lietām, kas attiecas uz naudu, jābūt rūpīgam, izvēloties pareizo finanšu konsultantu.

Parasti finanšu plānotāji nopelna savus no komisijas, konkrētas stundas likmes vai vienotas likmes par saviem pakalpojumiem. Komisijas maksa ir fiksēta maksa, ja kāds pērk vai pārdod akciju vai citus ieguldījumus. Dažādu iemeslu dēļ cilvēks var vēlēties izvairīties no tādiem konsultantiem, kas naudu iegūst no komisijas. Šie padomdevēji var nebūt visobjektīvākie padomu sniedzēji, ja viņi gūst labumu, iesakot konkrētus produktus ar zināmu iemeslu.

Kāpēc izvēlēties finanšu konsultantu?

Jūs noteikti varat iztikt bez konsultanta, kad runa ir par naudas pārvaldīšanu vai automašīnas remontu. Ir tikai nepieciešams ilgs laiks, lai veiktu attiecīgu izpēti un iemācītos jaunas prasmes. Tomēr lielākajai daļai nav laika un tie nevēlas pielietot nepārtrauktas pūles. Kļūstot vecākam, aizņemtākam, finansiāli pastāvīgākam, arī finansiālie mērķi kļūst sarežģītāki. Šādos gadījumos finanšu konsultants var ietaupīt laiku.

Konsultanti var arī palīdzēt saglabāt disciplinētību attiecībā uz konkrētām finanšu stratēģijām. Viņi var veikt arī darījumus jūsu vietā līdz brīdim, kad persona tos darīs pati. Tomēr tas nenozīmē, ka katram būtu pilnībā jāignorē savas personiskās finanses un jāuztic visas savas problēmas konsultantiem. Bet, ja ir zināmi pamati, ir ērti zināt, ka ir kāds, kurš uzrauga naudu un dažādus finanšu darījumus (Веб-сайт). Kādam var likties traki kādam uzticēt pārvaldīt 1% no jūsu ikgadējiem ieguvumiem, bet jūs saņemat daudz dažāda veida konsultācijas par gandrīz visu, kas saistīts ar personīgajiem finanšu līdzekļiem. Cena ir saprātīga, ja jūs maksājat, lai izveidotu ērtu pensionēšanos, iekrātu bērna universitātei vai izvēlētos pareizo hipotēku, aizņemoties lielas naudas summas.

Finanšu konsultanti var būt labi palīgi, ja ir pareizi izvēlēti, izanalizējot arī dažādus riskus un papildus izdevumus. Tiem, kuriem ir lielāka finanšu apgrozība vai, piemēram, uzņēmums, šāds risinājums noteikti ir ļoti nepieciešams.