18. uzvara ar 20:0 izsaukuma zīmi

27.02.2013 kategorija: Sieviešu basketbols Comments Off

SK Cesis-Liepaja-6463

SK “Cēsis” sieviešu basketbola komanda uzvaru gājienu Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā turpināja Liepājā, kur ar 91:43 sagrāva “Liepājas papīra komandu.

Pagājušajā nedeļā “Liepājas papīra” pieteikumā parādījās otrā leģionāre, amerikāniete Tarina Džonsone, kas liecina par kurzemnieču nopietnajiem nodomiem cīņā par turnīra tabulas ceturto vietu. Tiesa, trešdienas vakarā Džosone vēl nespēlēja.

Liepājnieču papildinājumi nopietnā noskanojumā uz Liepāju lika braukt arī SK “Cēsis” komandai.Komandas galvenais treneris Armands Krauliņš no komandas pilnu atdevi prasā katrā cīņa neraugoties uz pretinieka vietu tabulā. Izņēmums nebija arī šodienas spēle. Rezultātu ar diviem precīziem soda metieniem atklāja Kīša Hemptone, tomēr pirmās minūtes iznāca stīvas – 3:6 (3. minūtē), 7:9 (4.). Vadību atgūt izdevās ar Kristīnes Silarājas tālmetienu, pēc brīža jau tika noformēts pirmais astoņu punktu izrāviens – 15:9. Šo divu tālmetienu tiesu izdevās saglabāt līdz pirmās ceturtdaļas beigām.

Otro spēles cēlienu ar diviem precīziem uzbrukumiem sāka Silarāja, pirmo reizi panākot desmit punktu pārsvaru (24:14). Kādu brīdi mājinieces vēl pretojās, 15. minūtē bija tikai 28:22, taču otro ceturtdaļas pusi Cēsis nospēlēja lieliski. Pirmkārt, aizsardzībā, neļaujot liepājniecēm gūt nevienu punktu. Uzbrukumā šajā laikā sakrājām desmit punktus, pārtraukuma apsriedē ejot pie pārliecinošas 38:22 vadības.

Otrajā puslaikā laukumā spēku samēri būtiski nemainījās, mūsējām palielinot pārsvaru līdz sagrāves apmēriem. 27. minūtē pēc Ditas Liepkalnes metiena tika sasniegta +20 robeža (50:29), 31. minūtē Liepkalne to atjaunoja vēlreiz (56:36). Vēl bēc brīža no 58:38 aizmukām līdz 60:48, 36. minūtē Ieva Vītola panāca +30 (71:41), bet spēles beigas SK “Cēsis” pabeidza ar treknu izsaukuma zīmi jeb 20:0 ofensīvu.

Pēc slimības brīva diena šodien tika dota mūsu rezultatīvākajai spēlētājai Zanei Jākobsonei. SK “Cēsis” komandai šodien kopumā ļoti kvalitatīvs sniegums – laba precizitāte divpunktu metienos (67%, 43/29) un no soda līnijas (85%, 21/18), uzvarēta cīņa zem groziem (atlēkušās bumbas 41 pret 30), vairāk pārtvertu bumbu (14 pret 8) un mazāk kļūdu (13 pret 22). Mums 24 rezultatīvas piespēles, pretiniecēm tikai divas – skaitļi, kas norāda uz komandas basketbolu, spēlētājām vienu otru papildinot.
link
Armands Krauliņš, SK “Cēsis” galvenais treneris: “Ja pēc iepriekšējās spēles rezultāts apmierināja vairāk kā spēles kvalitāter, tad šodien labā līmenī bija daudz lietas. Īpaši iepriecināja aizsardzība, ari uzbrukumā, nespēlējot Zanei Jākobsonei, esam iemetuši daudz. Var teikt, ka ar visiem uzdevumiem komanda tika galā, lai gan sākumā liepājnieces izrādija cienījamu pretestību.Individuāli šoreiz uzslavēšu Andu Eibeli par spēles organizāciju, Ditu Liepkalni un Kristīnu Silarāju par paveikto lielo darbu uzbrukumā.”

Šodienas uzvara, kopā ar “Eclex” 58:75 zaudējumu Talllinas universitātei, SK “Cēsis” praktiski nodrošinājusi uzvaru regulārajā sezonā. Tas gan nekādi nemaina mūsu komandas mērķus un uzdevumus – uzvarēt katru spēli un saglabāt šīs sezonas zaudējumu ailē tik patīkamo nulli. Nākamā cīņa mūsu komandai 9. martā Tallinā pret Igaunijas čempionēm “Eclex”.

“Liepājas papīrs” – SK “Cēsis” 43:91 (14:20, 22:38, 38:54).

“Liepājas papīrs”: Peterkina 14+11AB, Egle 13, Cirša 10, Pīterniece 4, Bīumeistare 2, Alilujeva, Jagmina, Janaite, Melberga.

SK “Cēsis”: Silarāja 20+8AB, Liepkalne 19+9AB, Hemptone 15+8AB, Eibele 14+9RP, Vītola 14, Strupoviča 5, Lapsiņa, Gasiņa pa 2.