Pārliecinoši sakaujam “TTT Rīga”

24.02.2013 kategorija: Sieviešu basketbols Comments Off

SK Cesis-TTT-4566

SK “Cēsis” sieviešu basketbola komanda Latvijas un Igaunijas čempionāta līderu spēlē ar 89:68 pārspēja “TTT Rīga”, izcīnot 17. uzvaru 17 spēlēs.

SK “Cēsis” spēli sāka ar Eibeli, Lapsiņu, Silarāju, Liepkalni un Hemptoni. Pirmo uzbrukumu ar precīzu pustālu metienu pabeidza Liepkalne, vēl pēc brīža ar precīzu trejaci viņa atguva vadību (5:4), tomēr pirmās minūtes aizritēja punkts punktā. Kad uz brīdi pagalam nesekmējās metieni un savu agresivitāti parādīja rīdzinieču līderes Krastiņa un Rozenberga, iznāca 8:13 (5 min.). Ieslēdzot ātrumu uzbrukumā, atbildējām ar 9:0 izrāvienu, no 10:15 panākot 19:15. Pēc Andas Eibeles piespēles pāri visam laukumam skaisti ātro uzbrukumu noslēdza Kristīne Silarāja – šādas fantastiskas piespēles komandas kapteine pirmajā puslaikā izdalīja vismaz piecas. Varbūt īsti nesekmējās spēle pozicionālā uzbrukumā, taču pārejas basketbolā mūsējo spēli bija prieks skatīties. Pirmās ceturtdaļas izskaņā pamatīgs trieciens “TTT Rīga” komandai – izmežģītas potītes dēļ spēle beidzās viņu kapteinei Ievai Krastiņai. Faktiski neaizvietojams zaudējums pretinieču rindās.

Otrās ceturtdaļas sākumā izdevās pirmais izrāviens – no 27:26 līdz 36:26. Lielisku basketbola izpratni nodemosntrēja Kīša Hemptone. Gan aizsardzībā, īstajā brīdī esot tur, kur var nozagt kādu bumbu. Gan uzbrukumā, agresīvi nospēlējot pati un acīgi atrodot brīvas partneres. Ne tikai Hemptone (viņai pirmajā puslaikā 11 izpildīti soda metieni!), visa komanda spēlēja agresīvāk kā pretinieces. Pirmajā puslaikā SK “Cēsis” komandai no spēles izmeta par sešiem metieniem vairāk, no soda līnijas – par četriem. Šī uzbrukumu starpība pārvērtās arī rezultātā – 50:37. Pa 11 punktiem Jākobsonei, Eibelei un Hemptonei, lieliski 50 punkti un skaists basketbols visas komandas izpildījumā.
books online free
Ar līdzīgu agresivitāti un noskaņojumu izdevās sākt arī otro puslaiku – 24. minūtē Eibele ar soda metieniem panāca +20 (62:42), minūti vēlāk Ieva Vītola jau 66:42. Pēc tam, gluži kā pirmā apļa spēlē Rīgā, kaut kas komandas mehānismā apstājās. Gandrīz četras minūtes vispār bez punktiem, tikai viens iemests grozs no spēles piecās minūtēs. Arvien skaļāka laukuma malā kļuva Armanda Krauliņa balss. Ja uzbrukumā spēle negāja, tad aizsardzība vēl strādāja. Melnākajos spēles brīžos “TTT Rīga” samazināja rezultāta starpību līdz 13 punktiem, taču uzvaru apdraudēt nespēja. Spēles beigās Cēsu komanda atkal noķēra savu basketbola un uzvaras vilni, atjaunojot 20 punktu pārsvaru un iepriecināja savus līdzjutējus ar labu basketbolu. Godam nopelnīti skatītāju aplausi!

Zane Jākobsone: “Izņemot piecas minūtes trešās ceturtdaļas izskaņā, iznāca gandrīz ideāla spēle. Tobrīd mums pamainījās saspēles vadītāja, kaut kas uz brīdi apstājās un sākās neliels haoss. Pašu vaina, tur pretinieces daudz nepalīdzeja. Pašas to arī pārvarējām. Gatavojāmies agresīvai pretinieču aizsardzībai un presingam, bijām gatavojušās pret to cīnīties ar ātriem uzbrukumiem. Malām bija jāskrien, tas bija gatavots. Bet Anda mums ir tālo piespēļu meistare, šoreiz tās sanāca tiešām lieliski. Pašai negāja viegli, visu nedēļu slimoju, centos palīdzet kā varu. Pašai prieks, ka arī punkti sakrituši, bet godīgi sakot, tas bija pēdejiem spēkiem.”

Armands Krauliņš: “Ar rezultāstu esmu apmierināts, ar spēles saturu ne pārāk. Nevienai spēlētājai šodien nevaru ielikt atzīmi desmit. Bija kļūdas un paviršības, īpaši sasniedzot vairāk kā 20 punktu pārsvaru. Tobrīd par sevi atkal atgādināja galvas. Kopumā spēlēs uzdevumus izpildījām un tas redzams arī rezultātā. Priecē, ka pēc savainojuma arvien tuvāk savai optimālajai kondīcijai ir Kīša Hemptone. Neraugoties uz iepriekšējo dienu slimību, labi nospēlēja Zane Jākobsone. Svarīgi, ka neviena spēlētāja neguva savainojumu un pilnā sastāvā varēsim gatavoties nākamajai spēlei.”

Nākamo Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta spēli SK “Cēsis” aizvadīs 27. februārī izbraukumā pret “Liepājas papīra” komandu.

SK “Cēsis” – “TTT Rīga” 89:68 (26:20, 50:37, 68:51)

SK “Cēsis: Hemptone 19, Jākobsone 18, Eibele 15+10RP, Silarāja 14, Liepkalne 10+10AB, Vītola 5, Lapsiņa, Zeltiņa pa 3, Gasiņa 2, Strupoviča.

“TTT Rīga”: Rozenberga 14+10AB, Jākobsone 13, Brīdiņa 8, Aizsila 7, Krastiņa, Veidere, Reine pa 6, Lagzdiņa, Laksa pa 4.