Basketbolistiem mainīgas sekmes otrajā aplī LBL-3

20.02.2013 kategorija: Vīriešu basketbols 1 komentārs »

darznieks cesis komanda best

Ar mainīgām sekmēm Latvijas Basketbola līgas 3. divīzjas otro apli turpina “Dārznieks/Cēsu SS” spēlētāji, kuri pēdējos sešos mačos pamanījās zaudēt divas spēles galotnē. Šobrīd gan cēsnieki saglabā pirmo vietu LBL-3 turnīrā, bet BK “Dartija” un OC link“Limbaži” aizvadījuši par vienu spēli mazāk. Nākamā spēle Cēsīs 22. februārī plkst. 20:00 pret SK “Rūjiena”.

Kā jau tika ziņots, otro apli “dārznieki” iesāka ar pārliecinošu uzvaru mājās pret “BJBS Rīga/Pārdaugava’95/LU”, divas nedēļas vēlāk tur pat Cēsīs basketbolisti pārmācīja “BJBS Rīga/Pārdaugava” ar rezultātu 94:43, lielisku spēli mājinieku rindās aizvadīja Ģirts Logins, pirmajā puslaikā gūstot 21 punktu, bet spēles otrajā puslaikā pieplusojot vēl 5 punktus.

Nedēļu vēlāk “Arēnā Cēsis viesojās OC “Limbaži”, kurus “dārznieki” spēja uzvarēt izbraukumā. Pirmajā ceturtdaļā viesiem izdevās panākt 13 punktu pārsvaru, bet palēnām “dārzniekiem” to izdevās sadeldēt un spēle turpinājās ļoti saspringta, te vadībā viena komanda, te otra. Spēles laikā vadības maiņa bija lūkojama 12 reizes, bet 12 reizes tablo vēstīja līdzsvaru.  Vēl minūti pirms spēles beigām cēsnieki atradās vadībā 75:74, sekoja nesekmīgi uzbrukumi abu komandu izpildījumā, bet tad 5 sekundes līdz ceturtās ceturtdaļas beigām Andis Cīrulis, ar precīziem diviem soda metieniem, izvirzīja vadībā limbažniekus. Sekoja minūtes pārtraukums cēsniekiem, pēc kura ļoti labu iespēju gūt uzvaras grozu palaida garām Ingmārs Zirnis, kura metiens no groza apakšas neatrada ceļu cauri groza tīkliņam. Pēdējo divu gadu laikā otrais sapīgais zaudējums “dārzniekiem” pret “Limbažiem” ar -1 (75:76). Arī šajā spēlē rezultatīvākais bija “Dārznieks/Cēsu SS” kapteinis Ģirts Logins ar 21 gūtu punktu. Lielisks bija arī Jānis Kliesmets, kurš guva 15 punktus un 7 reizes apgādāja savus partnerus ar precīzām piespēlēm.

Pagājusi vēl nedēļa, pienācis 28. janvāris un “dārzniekiem” spēle Carnikavas pamatskolā pret BK “Carnikava”. Jau ieejot zālē cēsnieki jutās mazliet izbrīnīti par zāles konstrukciju – šaura zāle ar zemiem balkoniem. Nākamais pārsteigums sekoja sperot soli uz laukuma – gluži kā slidotavā. Spēli ļoti labi iesāka cēsnieki ātri vien panākot vadību 22:11, bet līdz ceturtdaļas beigām mājinieki spēja pietuvoties līdz 18:22. Spēles turpinājumā sekoja sīva spēkošanās, līdz 20 sekundes līdz spēles beigām Kliesmetam bija iespēja “izvilkt” uzvaru, bet Jānis realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem. Sekoja pagarinājums, kurā “dārznieku” šaujampulveris bija beidzies, kā rezultātā pelnīta uzvara mājiniekiem carnikaviešiem 81:72. Šajā spēlē Ģirts Logins guva 17 punktus, Kliesmets pievienoja “double-double” 15 punkti un 10 rezultatīvas piespēles.

Divi zaudējumi pēc kārtas spēja sapurināt trenera Brizgalova vadīto komandu, kuri nākamajā spēlē neatstāja nekādus variantus “Saulkrastu” komandai, ar Janvāra MVP Artjomu Ribakovu priekšgalā. Jau no paša spēles sākuma pārliecinoši diriģējot notikumus laukumā 74:55. Šajā spēlē savu rezultatīvāko spēli sezonā aizvadīja Rolands Eglītis, kuram 20 punkti, 19 pievienoja Ģirts Logins, bet Jānis Kliesmets sasniedza savu labāko sezonas rādītāju rezultatīvajās piespēlēs – 13.

Otrajā februāra nedēļā cēsniekiem sekoja divas izbraukuma spēles – otrdienā Jēkabpilī un Valentīndienas ceturtdienā Jūrmalā. Arī šīs abas “J” komandas nespēja apturēt, ritmu atguvušos, “dārzniekus”. Pārliecinoša uzvara tālajā Jēkabpilī ar rezultātu 86:62, kā arī kūrortpilsētā Jūrmalā 75:52. Abās šajās uzvarās lielu artavu deva Rinalds Mihailovs, kuram attiecīgi 22 un 18 punkti. Savukārt Aivis Pilābers zem jēkabpiliešu groziem pierādīja savu dominanci, savācot 21(!) atlēkušo bumbu, bet Jūrmalā sekmīgāki zem groziem bija Jānis Kliesmets un Toms Stālmans, kuriem katram pa 10 “bumbām”.

Dārznieks/Cēsu SS – BJBS Rīga/Pārdaugava 94:43 (17:10, 28:14, 24:5, 25:14)

Dārznieks/Cēsu SS: Logins 26, Stālmans 12 (6ab), Pilābers 11 (10ab), Kliesmets 11 (8rp), Ducens 9 (9ab), Mihailovs 8, Meļņiks 8, Eglītis 6 (6ab, 7rp), Jonins 2, Zalais 1.

Dārznieks/Cēsis – OC Limbaži 75:76 (7:20, 27:21, 27:18, 14:17)

Dārznieks/Cēsu SS: Logins 21, Kliesmets 15 (7rp), Pilābers 9 (6ab), Zirnis 8, Mihailovs 8 (6ab), Eglītis 7 (7ab), Stālmans 4, Meļņiks 3, Ducens.

Dārznieks/Cēsu SS – Carnikava 72:81 (22:18, 10:14, 13:13, 19:19, 8:17)

Dārznieks/Cēsis: Logins 17 (6k), Kliesmets 15 (8ab, 10rp, 8k), Mihailovs 13, Stālmans 12 (8ab), Zirnis 7 (5ab, 6k), Pilābers 6 (10ab), Eglītis 2, Meļņiks, Leitis.

Dārznieks/Cēsu SS – Saulkrasti 74:55 (25:18, 10:12, 10:8, 29:17)

Dārznieks/Cēsu SS: Eglītis 20, Logins 19, Kliesmets 10 (13ab, 5pb), Pilābers 7 (9ab), Ducens 7 (8ab), Jonins 6, Meļņiks 4, Leitis 1 (6ab).

Dārznieks/Cēsu SS – Jēkabpils SC 86:62 (24:20, 24:18, 15:12, 23:12)

Dārznieks/Cēsu SS: Mihailovs 22 (5ab), Logins 17, Eglītis 17 (6ab, 8rp), Pilābers 14 (21ab), Stālmans 8 (10ab), Leitis 4 (5ab), Jonins 4 (5pb).

Dārznieks/Cēsu SS – Jūrmala/JSS 75:52 (19:13, 18:18, 20:14, 18:7)

Dārznieks/Cēsu SS: Mihailovs 18, Pilābers 17 (7ab), Kliesmets 12 (10ab), Stālmans 10 (10ab), Eglītis 8, Logins 7, Leitis 2, Strazdiņš 1, Jonins.