SK “Cēsis” izbraukuma spēles Liepājā fotgalerija

13.04.2014 kategorija: Sieviešu basketbols Komentāru nav »

SK_Cesis-Liepaja-1374

 

Latvijas čempionāta otrajā pusfināla spēlē SK “Cēsis” izbraukumā ar 84:61 pārspēja “Vega 1/Liepāja” komandu un nodrošināja vietui finālā. Šoreiz atskats uz šospēli caur fotogrāfa Zigismunda Zālmaņa fotokameru. Lasīt tālāk »

Trešo pēc kārtas finālu izcīnījām Liepājā

12.04.2014 kategorija: Sieviešu basketbols Komentāru nav »
Foto: Zigismunds Zālmanis

Foto: Zigismunds Zālmanis

SK “Cēsis” sieviešu basketbola komanda Latvijas čempionāta otrajā pusfināla spēlē izbraukumā ar 84:61 pārspēja “Vega 1/Liepāja” komandu un trešo pavasarī pēc kārtas spēlēs finālā pret “TTT Rīga”.

Līdzīgi kā pirmajā pusfināla spēlē, liepājnieces sīvi pretojās pirmajā ceturtdaļā, pēc tam izpaužoties mūsu komandas pārsvaram. Arī šoreiz mača sākumā iznāca pabūt iedzinējos – 3:4, 5:6, 15:18, 19:20. Liepājnieces lauzās tuvāk grozam, bieži atrada ne tikai Stelfoksu, arī veiksmi metienos – no tuvas distances pirmajā ceturtdaļā 15/10 un tikai viens tālmetiens. Mūsējām metienu attiecība sabalansētāka (attiecīgi 13/7 un 7/2), lieliska Zane Jākobsones rezultativitāte un pirmajai  ceturtdaļai pielikts skaists punkts ar Silarājas un Mūras izspēli – 21:20.

Otrās ceturtdaļas sākumā pēc Stelfoksas metiena vēl sanāca 21:22, taču katrs uzbrukums mājiniecēm prasīja spēku un tie nebija bezgalīgi. Mazliet asāka aizsardzība un bumbiņa jau bija mūsu pusē. Arī uzbrukumā Cēsu spēle bija daudzveidīgāka. Mūra un Brumermane radīja lielu pārsvaru tuvāk grozam un tas ik pa brīdim tika izmantots, parādījās pārtvertas bumbas (Zane Eglīte) un vieglie punkti, labas izspēles pret zonas aizsardzību beidzās ar ārējās līnijas precīziem metieniem no distances. Nākamās piecas minūtes tika uzvarētas ar 15:0 un panākts 36:22. Ļoti līdzīgi kā pirmajā spēlē, tomēr savā laukumā liepājnieces tik viegli nelūza.

Iespējams, kaut kur piezagās pašpārliecinātības velniņš, kas radīja kļūdas un nesaprašanās. Otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs tika gūti tikai trīs punkti, bet Liepāja tikmēr bija turpat blakus – 47:43 pēc Niedolas metiena. Tūdaļ ar trīspunktu gājienu vieglāk uzelpot ļāva Ieva Vītola (50:43), tie paši +7 bija arī pēdējā ceturkšņa sākumā – 54:47 32. minūtē. Tad piekto piezīmi saņēma kurzemnieču līdere Stelfoksa, pēc brīža ar tādu pat pārkāpumu bagāžu malā devās Niedola. Kopš šā brīža zem groziem bija pilnīga Cēsu dominante – pēc pirmā puslaika bija izcīnīts par septiņām atlekušajām bumbām vairāk, visā spēlē 48 pret 28. Šis pārsvars kopā ar agresīvu aizsardzību ļāva veikt pēdējo izšķirošo izrāvienu, pēdējā ceturtdaļā iemest 30 punktus un izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 84:61. Pašu pieļautās 21 kļūdas netieši liecina, ka ir rezerves uzlabojumiem, kuri būs nepieciešami fināla sērijā.

Armands Krauliņš, SK “Cēsis” galvenais treneris: “Nebija tā labākā spēle, vajadzēja mazliet saņemties, lai uzvarētu. Bija par daudz kļūdu – tehnisku un taktisku. Pretinieces arī izrādīja labu pretestību, viņ;ām labi un rezultatīvi strādāja amerikāniete Stelfoksa. Tas bija viens no iemesliem, kādēļ mūsu pārsvars ilgu laiku nebija pārliecinošs. Beigās viss nostājās savās vietās. Pirmdien sāksim gatavoties fināla sērijai. Nianses neatklāšu, taču varu apsolīt, ka jaunumi mūsu spēlē būs.”

Zane Jākobsone, SK “Cēsis” rezultatīvākā un efektīvākā spēlētāja: “Ja jāsalīdzina abas spēles, tad pirmajā komandai koncentrēšanās bija augstāka. Šoreiz uzvara nāca grūtāk. Sākums bija līdzīgs, tad atkal tikām prom, bet mūsu kļūdas, neiemesti metieni, noteikumu pārkāpumu sērija, dažas neizcīnītas bumbas gādāja par intrigu. Kā izpildījām treneru norādes, nospēlējām agresīvāk groza apakšā, pretiniecēm radās piezīmju problēmas, pa piecām dabūja Stelfoksa ar Niedolu, uzreiz pārsvars bija mūsu pusē. Mūsu mērķis bija uzvarēt šo pusfinālu divās spēlēs un iemēģināt dažas lietas finālam. Kopumā izdevās, bet kļūdu par daudz. Atlikušajos treniņos būs kārtīgi jāpastrādā.”

Kā varēja paredzēt, finālā mūsu pretinieces būs “TTT Rīga”, kas divreiz apspēlēja “RSU/Merks” – 107:63 un 74:46. Pirmā spēle sērijā līdz trīs uzvarām notiks 17. aprīļa vakarā Cēsīs, turpinājums 20. aprīlī Rīgā un 23. aprīlī Cēsīs. Vajadzības gadījumā cīņa par zeltu tiks turpināta 26. un 29. aprīlī. Uz tikšanos sezonas izšķirošajos notikumos Cēsīs un Rīgā.

 

“Vega 1/Liepāja” – SK “Cēsis” 61:84 (20:21, 10:21, 15:12, 16:30). Sērijā 0-2.

“Vega 1/Liepāja”: Stelfoksa 18, Suknarovska 15, Cirša 12, Niedola 10, Būmeistare 3, Kruga 2, Misus 1.

SK “Cēsis”: Jākobsone 24, Mūra 18+9AB, Silarāja 11, Priede 10, Vītola 9, Brumermane 8+10AB, Eglīte 2, Džarcāne 2, Lapsiņa, Jansone.

rsz_ekrānuzņēmums_18

 

Pusfināls Liepājā un interneta tiešraidē

12.04.2014 kategorija: Sieviešu basketbols Komentāru nav »
Foto: Zigismunds Zālmanis

Foto: Zigismunds Zālmanis

SK “Cēsis” sieviešu basketbola komanda sestdien pulksten 17 Liepājas olimpiskajā sporta centrā aizvadīs Latvijas čempionāta pusfināla otro spēli pret “Vega 1“Liepāja”. Tiešraidi internetā sola nodrošināt sportacentrs.com Lasīt tālāk »

SK “Cēsis” – “Vega 1/Liepāja” spēles fotogalerija

10.04.2014 kategorija: Sieviešu basketbols 1 komentārs »

SK_Cesis-Liepaja-7482

Latvijas čempionāta pusfināla pirmās spēles SK “Cēsis” – “Vega 1/Liepāja” fotogalerija, tās autors Zigismunds Zālmanis.

Lasīt tālāk »

Armands Krauliņš: “Meitenes saprata iemeslus, kāpēc slikti izskatījās Tallinā”

10.04.2014 kategorija: Sieviešu basketbols Komentāru nav »
Foto: Zigismunds Zālmanis

Foto: Zigismunds Zālmanis

SK “Cēsis” Latvijas čempionāta pusfinālu pret “Vega 1/Liepāja” sāka ar pārliecinošu 82:48. Kā tā izskatījās no laukuma un tā pašas malas, vārds spēles galvenajiem varoņiem.  Lasīt tālāk »

    Banneri

    • Plakāts